parallax background

Test gumených koncoviek na hroty BungyPump

Testy nožov v spolupráci s firmou Edge, s.r.o.
15. August 2017
Poloniny-posledná divočina
19. August 2018
 

Postupne budem kupovať dostupne koncovky a testovať pre vás. Zameriam sa hlavne na lacnejšie modely. Prvé výsledky si môžete pozrieť už v tomto teste.

 

Dnes sa pozrieme na tieto koncovky z eBay.

 
Po jesenných dažďoch som tréningy musel obmedziť na asfalt. Koncovky som sa rozhodol vyskúšať na kratšej vychádzke po asfalte. K baleniu sa vyjadrovať ani nejdem, koncovky chodia proste len zatavené v igelitovom sáčku. Montáž na moje Walkathlony s odporom 6kg prebehla prekvapivo ľahko. Stačilo zľahka natlačiť na hroty a všetko drží ako má. Beriem paličky a vyrážam pumpovať do tmy. Spoločnosť mi robí manželka a motiváciu 3,5km vzdialený Ježibaba pub. Trasa je jednoduchá: 6,7 km po vlhkom asfalte variujúcej kvality. Prevýšenie je zanedbateľných 28m. Tempo sme nasadili rekreačné, manželka si ešte doliečuje boľavé rameno a krk z nadčasov strávených v práci za počítačom. V podstate čokoľvek viac ako 2 hod v kuse je nadčas, ale o tom až niekedy inokedy. Prvý kontakt koncoviek s asfaltom a začína sa u mňa prejavovať neblahá predtucha. Nárazy sú veľmi tvrdé guma sa skôr chová ako plast. Buchot nesúci sa k susedom u nich môže vyvolať pocit, že idem bez koncoviek priamo s nitridovými hrotmi proti asfaltu. Psy v záhradách sa postarali o to, aby to predstavenie nikto nemohol prehliadnuť. Možno sa koncovky aspoň rýchlo nezoderú, keď sú tvrdšie...Nemohol som byť ďalej od pravdy. Ubehol prvý kilometer, potom druhy, Ide sa mi dobre, postupne som si na buchot a menšie tlmenie nárazu zvykol. Grip voči mokrému asfaltu nebol zlý. Palice mi podkĺzli možno raz, alebo dva krát. Prichádza tretí kilometer a grip sa začína rapídne zhoršovať, je tma pripisujem to blatu a špine na asfalte. Máme za sebou polku trasy, čas na občerstvenie u Ježibaby a vyrážame späť. Ďalší kilometer a z pod koncoviek sa začína ozývať kovový klopkavý zvuk. Na rýchlo kontrolujem koncovky a zisťujem, že sú predrané durch. Pekne vidno hroty cez dieru v gume. Na rýchlo otáčam koncovky , aby som využil aj poslednú ostávajúcu čast gumy. Tento rýchly fix predĺžil životnosť krytiek o ďalší kilometer. Celkový súčet 6km. Domov som doklopkal s pocitom, že som objavil ďalší pre mňa nepoužiteľný výrobok.
 

Záverom

Tieto koncovky som kúpil za naozaj smiešnu cenu. Boli to najlacnejšie dostupné koncovky na trhu. Pri cene 1.62 Euro za 4 kusy to robí 0,81 Eur na pár aj s poštovným. Co je 0,135 Eura na 1km s 6kg WALKATHLONmi. Zvážte sami či to za to stoji, prípadne si počkajte na ďalší test. Aktuálne testujem originálne koncovky BungyPump.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.