Základný kurz BungyPump, Lúka, Dlhé diely – Bratislava

When

22/09/2018    
9:00 - 17:00

Bookings

Bookings closed

Where

Kráľova hora (Veľká lúka), Dlhé diely, Bratislava
Lúka, Dlhé diely, Bratislava, Bratislava, 84104, CHKO MK

Event Type

50€/osoba Pre všetkých, ktorí ešte nemajú skúsenosť s BungyPump. Naučíte sa tu všetko potrebné na to, aby ste sa mohli sami venovať zábavnému a efektívnemu pohybu s BungyPump. Kurz je v súlade so smernicami BungyPump World Association.


Tento základný kurz je vaša vstupenka do sveta BungyPump. Je vhodný pre všetkých, či už pre walkerov, pravidelne trénujúcich, ľudí s nadváhou, rehabilitujúcich sa, ľudí ktorí chcú začať s fyzickou aktivitou, seniorov, fyzioterapeutov, elitných športovcov ako crosstrening a mnohých ďalších. Kurz končí certifikátom.

Kurz trvá 8 hodín s pauzou na obed. Typicky od 9:00 do 17:00. Maximálny počet účastníkov je 10. Začneme predstavením BungyPump, povieme si ako vzniklo toto športové náradie, pre koho bolo vyvinuté, ako funguje, aké druhy palíc sú k dispozícii, ako sa o ne starať a pre koho sú kore paličky najvhodnejšie. Povieme si v čom sú hlavné rozdiely oproti chôdzi bez palíc, chôdzi s klasickými nordic walking paliciam a chôdzi s BungyPump. Ďalej sa naučíte ako sa na BungyPump správne obliecť, čo si obuť do rôznych terénov, aký terén je na wolkovanie s BungyPump vhodný a aké ďalšie pomôcky vám môžu tréning spríjemniť, prípadne zefektívniť. Tiež si povieme akú štruktúru by mal mat náš tréning a ako si ho správne prispôsobiť svojim individuálnym cieľom. Následne prejdeme k praktickej časti, kde sa naučíme, ako správne uchopiť BungyPump palice, nastavíme si správne dĺžku, vyskúšame rôzne odpory. Ďalej prejdeme k samotnej technike chôdze s BungyPump. Zdôraznime na co si hlavne dávať pozor. Individuálne sa povenujeme každému účastníkovi, aby si osvojil základné princípy. Urobíme si krátku rozcvičku s použitím BungyPump. A vyrazíme na prechádzku, počas ktorej budeme ďalej individuálne dolaďovať techniku. Prechádzku ukončíme cooldownom a ľahkým strečingom s použitím BungyPump. Záujemcovia dostanú možnosť si vypožičať palice na vyskúšanie domov alebo si ich rovno na mieste zakúpiť. Absolventom rozdáme certifikáty a s pocitom príjemne stráveného dňa sa rozídeme domov.
Požadovaná výbava: Je potrebné prísť v športovom oblečení a obutí. Ideálne elastické tesné oblečenie, bežecké tenisky, ľadvinka alebo malý ruksak (nesmie prečnievať do strán) a ďalšie oblečenie podla počasia a fľašu vody.

Bookings

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.