parallax background
 
 
 
 

Špeciálna ponuka pre vás ...


Outdoor

od 50€ / deň Naučíte sa tu všetko od základov pohybu v prírode, výber vhodného oblečenia a výstroje, či orientácie v rôznych prostrediach až po to, ako sa zachovať pri kontakte s divo žijúcou zverou.


Tento okruh našich služieb je určený hlavne pre začínajúcich turistov a milovníkov prírody a vlastne všetkých, čo navštevujú prírodu. Naučíte sa tu všetko od základov pohybu v prírode, ako si vybrať vhodné oblečenie a výstroj, ako sa orientovať v rôznych prostrediach a aj ako sa zachovať, ked sa veci nevyvíjajú podľa vašich predstáv.
Kurzy sú tu rozdelené do 4 základných stupňov náročností. Vyberte si úroveň podla vašich skúsenosti:

Outdoor - Stupeň 1

Začneme základnou výstrojou, povieme si, ako a kde ju najvýhodnejšie nakúpiť, na čo si dať pri výbere pozor. Tiež sa ju naučíme správne používať a udržiavať. Ďalej sa naučíte základnú orientáciu v prírode, ako si naplánovať trasu, ako čítať turistickú mapu a používať GPS navigáciu. Tiež si povieme o špecifikách pohybu na jar, v lete a na jeseň v našom zemepisnom pásme. Povieme si niečo o volne žijúcej zvery, kde ju vidieť, a pritom ju nerušiť, ako predísť potenciálne nebezpečným stretnutiam, ako ju fotografovať a mnoho ďalšieho
Požadovaná výbava: Je potrebné prísť v športovom oblečení a obutí.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 4 hodiny praktická časť

Outdoor - Stupeň 2

Tento kurz je zameraný na celodennú turistiku, rozvinutie vedomostí zo Stupňa 1 kurzu, ďalej si povieme, aké vaky a výstroj je na takúto turistiku vhodná. Ako sa správne pobaliť na celodenný výlet, aké potraviny je vhodné si vziať, ako sa vysporiadať s dehydratáciou, ako postupovať, keď sa nám nedarí dodržiavať náš časový plán, ako postupovať, ak sa veci začnú obracať k horšiemu (strata orientácie, zranenie a iné nepríjemnosti). Naučíme sa základy prvej pomoci a hygieny v prírode. Tiež si povieme, ako vonku prečkať noc.

Požadovaná výbava: Je potrebné mať základné turistické vybavenie, adekvátne oblečenie ročnému obdobiu, turistické obutie, kompas, mapu oblasti, turistický ruksak, jedlo a dostatok vody.
Rozsah kurzu: 3 hodiny teória, 12 hodín praktická časť

Outdoor - Stupeň 3

Zamerané na viacdňovú turistiku. Naučíte sa, ako si užiť viacdenný pobyt v prírode a eliminovať prejavy nepohodlia. Rozvinieme schopnosti z úrovne Stupňa 2 a povieme si o rozdieloch. Vysvetlíme vám podrobnosti o ďalšej výstroji, ktorá je potrebná. Koľko je maximálna individuálna záťaž, akú dokážete trvalo niesť. Ako voliť trasu pri viacdňových potulkách. Naučíme vás nocovať v prírode, tak aby to bolo bezpečné a pohodlné. Povieme si aké potraviny si vziať, aký majú pre vás prínos, na aké zloženie potravy sa zamerať a ako ich pripravovať. Budeme sa venovaná problematike pitnej vody a hygiene. Samostatná časť bude venovaná stále bežnejšiemu nepriaznivému a nepredvídateľnému počasiu.
Požadovaná výbava: turistická výbava, dobré oblečenie a obutie, mapa oblasti, strava a pitie, ruksak, karimatka, spací vak.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Outdoor - Stupeň 4

Zamerané na extrémnu turistiku. Zimná turistika, extrémne terény, pohyb mimo značkovaných chodníkov, extrémne klimatické podmienky (púšť, močiar, vysoké pohoria), skalolezectvo pre potreby pohybu v prírode, orientácia v neznačenom teréne bez mapy či navigácie, čítanie terénu, riešenie krízových situácií. Základy prežitia v nepriaznivých podmienkach. Podmienkou účasti je individuálna dohoda s inštruktorom. Posúdenie možnosti jednotlivca. Individuálne naplánovanie kurzu.
Požadovaná výbava: Kvalitná turistická výbava, dobré oblečenie a obutie, mapa oblasti, strava a pitie, ruksak, karimatka, spací vak.
Rozsah kurzu: podľa individuálnych požiadaviek klienta, min.5 dní praktická časť


Survival

od 70€ / deň Určené nadšencom pre prežitie v prírode s minimálnou výstrojou alebo úplne bez nej. Ak chcete chodiť do prírody s vedomím, že ste pripravený na všetko, je survivalový výcvik presne to, čo potrebujete.


Tento okruh je určený nadšencom pre prežitie v prírode s minimálnou výstrojou, alebo úplne bez nej. Ak chcete chodiť do prírody s vedomím, že ste pripravený na "všetko", je survivalový výcvik presne to, čo potrebujete. Od základov založenia ohňa v akýchkoľvek podmienkach, cez stavanie prístreškov až po hľadanie potravy.
Kurzy sú tu rozdelené do 4 základných stupňov náročností:

Survival - Stupeň 1

Prvý stupeň je zameraný na základy survivalu, teóriu, spôsob myslenia, pomôcky. Vyskúšate si zakladanie ohňa, získavanie pitnej vody, orientáciu bez mapy, nočný presun terénom z bodu A do bodu B, orientáciu počas noci v cudzom prostredí. Súčasťou základov bude aj zostavenie survivalkitu.
Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, nôž, baterka na svietenie, voda.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 4 hodiny praktická časť

Survival - Stupeň 2

TZamerané na strávenie víkendu v prírode s použitím minimálnej výstroje. Rozvinieme vaše schopnosti z predchádzajúceho kurzu Stupňa 1. Povieme vám, ako si zabezpečiť prísun potravy, postavíte prístrešok, ukážeme vám ako postupovať, ak prídete o mapu alebo kompas, ako privoláte pomoc a dostanete sa do civilizácie. Pohybovať sa budete po bodoch záujmu s pripravenými odmenami.

Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, baterka, nôž. horčíkový zapaľovač
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Survival - Stupeň 3

Zamerané na prežitie 5 dní v prírode bez kontaktu s civilizáciou. Rozviniete si schopností zo Stupňa 2. Terén a ročné obdobie podľa požiadavky klienta, pohyb výlučne mimo komunikácií. Simulácia získavania potravy z prírody. Hygiena.
Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, ruksak, nôž, mapa, horčíkový zapalovač
Rozsah kurzu: 3 hodiny teória, 5 dní praktická časť

Survival - Stupeň 4

Zamerané na získanie schopností prežiť za akýchkoľvek podmienok v ktoromkoľvek prostredí s minimom výstroje. Rozvinutie schopností zo Stupňa 3. Povolená je len predpísaná minimálna výstroj, simulácia získavania potravy z prírody, záchranné balíčky vo významných bodoch simulujú získavanie pomôcok a výstroje z prírody, simulácia situácie nocľahu bez spacáku. Možné je realizovať kurz v ktoromkoľvek ročnom období a prostredí na základe požiadaviek klienta.
Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, ruksak, nôž, mapa, kompas.
Rozsah kurzu: 3 hodiny teória, 5 dní praktická časť


Rybársky sprievodca na Jazere Vojka nad Dunajom

od 30€/hod konzultácie v teréne Urobíme z vašej vysnívanej rybačky na Jazere Vojka realitu.


75ha hektárov vodnej plochy plnej krásnych ryb, kapitálnych kaprov, sumcov, veľkých šťuk, krásnych ostriežov a amurov. Bežne sú aj úlovky kapitálnych boleňov a možno sa podarí aj zubáč. Okrem toho na vás čaká aj veľké množstvo prekážok pod vodou, rastlín, mušľových polí, veľmi členitý profil dna, veľa prirodzenej potravy, kvantum bielej ryby a aj samčeky.
Netápajte na slepo a poučte sa z chyb druhých.

My sme minuli tisíce eur, aby sme zistili čo funguje, vy už nemusíte. Pomohla by vám informácia o lovných miestach, mapa reliéfu jazera do vášho sonaru, ci na papieri ? Chcete poznať aktuálne fungujúce nástrahy a návnady, montáže, techniky ? Alebo uvítate spoločnosť v skúseného rybára. My to zabezpečíme. Naš inštruktor má za sebou viac ako 30 rokov rybárskej praxe z toho 8 rokov na Jazere Vojka. Celoročne býva v areáli Jazero Vojka a je v každodennom kontakte s touto krásnou vodou.


MTB Survival

od 100€ MTB Špeciál, alebo kurz prežitia pre horských cyklistov.

Ste aktívny športovec, mate špičkovú kondíciu a zdravotný stav. Bicyklujete v lese celoročne a často sám? Veríte v svoje schopnosti?
A položili ste si niekedy otázku čo urobíte, ak sa vám stane nehoda? Zraníte sa mimo pokrytia signálom mobilnej siete a budete nútený čakať na záchranu hodiny, či dokonca dni v zimných teplotách. Mate len vaše ľahké športové oblečenie a to málo čo nosíte zo sebou. Ste bez zápaliek, bez noža, spacieho vaku, obuté mate nepohodlne karbónové tretry..... Povedali ste vôbec niekomu, kam idete a kedy vás ma čakať?
My máme pre vás riešenie, ako si vaše krásne hobby užívať bezstarostne aj naďalej. Noste vedomosti, nič nevážia a vždy sú s vami. Naši inštruktori sú aj nadšenými cyklistami a radi sa s vami podelia o svoje skúsenosti, ktoré im umožňujú jazdiť na ľahko a zároveň bezpečne.

Naučíte sa nie len aké bezpečnostné opatrenia treba dodržiavať, ale aj riešiť konkrétne modelove situácie, počnúc opravami bicykla, cez opravy jazdca (prvá pomoc) až po metódy, ako bez výstroje prečkať nepriaznivé počasie do príchodu záchrancov.
Požadovaná výbava: Len to v čom športujete a čo máte bežne so sebou
Rozsah kurzu: 3 hodiny teória, 5 hod praktická časť


Tradičné kanadské pádlovanie

100€ /osoba Nikdy ste nesedeli v kanoe, alebo ste skúsený veterán no stále ešte používate goon stroke (z ang. goon=hlupák) ?


Chcete jazdiť rýchlejšie s menšou námahou ci zvládať náročnejšie manévre, sólo ci vo dvojici. Naučíme vás všetky základné zábery pádlom podla najlepšej tradície kanadského pádlovania a už nikdy nebudete vyzerať ako goon.
PS: Na medzinárodný deň kanoí 50% zľava.


Military

od 280€ / deň Dáme vám šancu vyskúšať si, aká je realita mužov slúžiacich so zbraňou. Od výcviku taktiky, cez zaobchádzanie so zbraňou až po výsadok v nepriateľskom území.


Fascinujú vás drsní chlapi z akčných filmov, alebo chcete byť superhrdinom zachraňujúcim svet pred zlými teroristami? Ak áno, tak v tomto kurze pochopíte, že realita je úplne iná. Hrdinov sú plné cintoríny a tí čo žijú mali proste šťastie, že nedopadli ako ich kamaráti o meter vedľa. Vy dostanete šancu vyskúšať si aká je realita mužov slúžiacich so zbraňou. Pochopíte, s čím sa stretávajú a aké je skutočné čaro ich práce.
Kurzy sú tu rozdelené do 4 základných stupňov náročností:

Military - Stupeň 1

Zamerané na základný výcvik. Povieme vám a naučíme vás základné schopnosti radového vojaka, s výnimkou požívania alkoholu a hrania mariáša. Prejdete prijímačom, dostanete výstroj a výzbroj a zoznámite sa s jej funkciami. Naučíte sa základnému pohybu v poli a v bojovom strete, vyskúšate si streľbu z airsoftových zbraní.
Požadovaná výbava: Je potrebné mať základné turistické oblečenie, príp. oblečenie na voľný čas, pevné obutie..
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 4 hodiny praktická časť

Military - Stupeň 2

Zamerané na získanie bojových schopností. Rozviniete si schopnosti zo Stupňa 1. Naučíte sa základnej bojovej taktike, vyskúšate si ju v simulovanom strete, vyskúšate si činnosť bojovej jednotky nasadenej na strážnu a prieskumnú činnosť. Výcvik prebieha s použitím airsoftových zbraní.

Požadovaná výbava: pevné obutie, ostatné dostanete.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Military - Stupeň 3

Zamerané na činnosť na vojenskej základni, s plným vojenským režimom za celých 36 hod. praktického výcviku. Dôraz bude kladený na individuálne využitie nadobudnutých schopností zo Stupňov 1 a 2. Výcvik prebieha s použitím airsoftových zbraní.
Požadovaná výbava: pevné obutie, ostatné dostanete.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Military - Stupeň 4

Zamerané na činnosť prieskumnej jednotky v tyle nepriateľa. Kompletná simulácia činností jednotky počas 5 dní. Zahŕňa výsadkový kurz. Kurz začína zoskokom padákom za "nepriateľskú líniu", zamaskovaním padákov a následným presunom na určené súradnice, kde bude jednotka plniť prieskumné úlohy. Po návrate jednotka podá hlásenie. Výcvik prebieha s expanznými zbraňami SA vz.58 a M92 (Bereta). Podmienkou účasti je absolvovanie výcviku Stupňa 2.
Požadovaná výbava: pevné obutie, ostatné dostanete..
Rozsah kurzu: 8 hodín teória, 8 hodín para výcvik, 5 dní v nasadení. Spolu 7 dní.


Ušité na mieru

od 200€ Máte úplne špecifické požiadavky? Radi vám ušijeme zážitok na mieru, naučíme čo potrebujete vedieť, precvičíme, dohliadneme.... skrátka ako pre vás.


Pokiaľ ste absolvovali už všetky naše kurzy, alebo máte úplne špecifické požiadavky, radi vám ušijeme zážitok na mieru, naučíme vás čo potrebujete vedieť, precvičíme, dohliadneme.... skrátka custom.
Nemáme žiadne náročnosti, či stupne, všetko je orientované na vás, jedinečné aktivity, o ktoré si zažiadate.


Custom Survival

Simulácia survivalovej situácie podľa požiadaviek klienta, napríklad letecká nehoda, porucha vozidla v opustenej oblasti, strata výstroje v rieke pri turistike, simulácia zraneného v skupine, atď. Klienti sú vedení k samostatnej činnosti pod dohľadom inštruktora.

Custom Military

Na mieru podľa individuálnych požiadaviek klienta v medziach zákona a platnej legislatívy. Simulácia akejkoľvek vojenskej situácie s možnosťou spolupráce s ex-príslušníkmi ozbrojených síl, s použitím vojenskej techniky, (tanky, BVP, ostré zbrane) prebieha výlučne vo vyhradených priestoroch.

Custom scenár

Vyberieme pre vás scenár z filmu, prípadne dobrodružnej literatúry, najmeme hercov, vysadíme vás v prostredí, o ktorom nič netušíte, zažijete film v reálnom živote... Chcete niekoho obdarovať takýmto zážitkom? Ťažko by ste hľadali lepší darček!


Survival akadémia

už od 6 za hodinu až -50% pri predplatení si viac návštev


Vytvorili sme pre vás jedinečnú príležitosť postupne získavať stav mysle a skúsenosti v SURVIVAL AKADÉMII firmy Confidence. Skúsení inštruktori s viac ako 25 ročnou praxou v obore, za pomoci odborníkov na konkrétne témy, Vám priblížia behom celého roka postupne problematiku prežitia v extrémnych podmienkach. Zažijete pocit absolútnej slobody, keď si uvedomíte, že na prežitie vám stačí obsah vašich vreciek a vaše vedomosti.
Pripravili sme pre vás nasledujúce témy rozčlenené do troch nadväzujúcich blokov.

1. Krátkodobé prežitie – ako sa dostať zdravý späť do civilizácie
a. Priority
b. Filozofia
c. Príprava
d. Prístrešok
e. Voda
f. Oheň
g. Navigácia orientácia
h. Zdravie

2. Dlhodobý – postapokalyptický survival (keď sa nemôžem vrátiť do civilizácie)
a. Prístrešky pre dlhodobé prežívanie
b. Nástroje na zakladanie ohňa
c. Jedlo a voda
d. Rybárčenie
e. Pasce
f. Vybavenie pre lov
g. Techniky lovu
h. Spracovanie úlovku
i. Výroba viazacieho materiálu a oblečenia
j. Výroba nástrojov, práca s priadnymi materiálmi
k. Nádoby
l. Komfort a hygiena

3. Military skryte prežívanie v nepriateľskom prostredí (za nepriateľskou líniou)
a. Zabezpečenie neviditeľnosti
b. Stopovanie a prenasledovanie
c. Útek a opatrenia proti prenasledovaniu
d. Zbrane
e. Identifikácia kontaktov
f. Predchádzanie konfliktu
g. Konflikt

Môžete absolvovať celý rok, alebo len vybrané témy. Vždy dva krát do týždňa v okolí Bratislavy po 2 hodiny za perfektnú cenu 12 Eur za návštevu (6 Eur za 60min) so zľavami až 50% pri predplatení si viac návštev. Minimálna veková hranica je 16 rokov.

Prihlásit sa môžete v TERMÍNOCH PODUJATÍ