parallax background
 
 
 
 

Čo vám vieme ponúknuť Špeciálna ponuka pre vás ...


Outdoor

od 50€ / den Pre začínajúcich turistov, ale aj milovníkov prírody. Naučíte sa tu všetko od základov pohybu v prirode, až po výber vhodného oblečenia a výstroje, či orientácie v rôznych prostrediach.


Tento okruh našich služieb je určený hlavne pre začínajúcich turistov a milovníkov prírody a vlastne všetkých, čo navštevujú prírodu. Naučíte sa tu všetko od základov pohybu v prírode, ako si vybrať vhodné oblečenie a výstroj, ako sa orientovať v rôznych prostrediach a aj ako sa zachovať, ked sa veci nevyvíjajú podľa vašich predstáv.
Kurzy sú tu rozdelené do 4 základných stupňov náročností:

Outdoor - Stupeň 1

Začneme základnou výstrojou, povieme si ako a kde ju najvýhodnejšie nakúpiť, na čo si dať pri výbere pozor. Tiež sa ju naučíme správne používať a udržiavať. Ďalej sa naučíte základnú orientáciu v prírode, ako si naplánovať trasu, ako čítať turistickú mapu. Tiež si povieme o špecifikách pohybu na jar, v lete a na jeseň v našom zemepisnom pásme.
Požadovaná výbava: Je potrebné prísť v športovom oblečení a obutí.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 4 hodiny praktická časť

Outdoor - Stupeň 2

Tento kurz je zameraný na celodennú turistiku, rozvinutie vedomostí zo Stupňa 1 kurzu, ďalej si povieme, aké vaky a výstroj je na takúto turistiku vhodná. Ako sa správne pobaliť na celodenný výlet, aké potraviny je vhodné si vziať, ako sa vysporiadať s dehydratáciou, ako postupovať, keď sa nám nedarí dodrziavať náš časový plán, ako postupovať, ak sa veci začnú obracať k horšiemu (strata orientácie, zranenie a iné nepríjemnosti). Naučíme sa základy prvej pomoci a hygieny v prírode. Tiež si povieme ako vonku prečkať noc.

Požadovaná výbava: Je potrebné mať základné turistické vybavenie, adekvátne oblečenie ročnému obdobiu, turistické obutie, kompas, mapu oblasti, turistický ruksak, jedlo a dostatok vody.
Rozsah kurzu: 3 hodiny teória, 12 hodín praktická časť

Outdoor - Stupeň 3

Zamerané na viacdňovú turistiku. Naučíte sa ako si užiť viacdenný pobyt v prírode a eliminovať prejavy nepohodlia. Rozvinieme schopnosti z úrovne Stupňa 2 a povieme si o rozdieloch. Vysvetlíme vám podrobnosti o ďalšej výstroji, ktorá je potrebná. Koľko je maximálna individuálna záťaž, akú dokážete trvalo niesť. Ako voliť trasu pri viacdňových potulkách. Naučíme vás nocovať v prírode, tak aby to bolo bezpečné a pohodlné. Povieme si ake potraviny si vziať, aký majú pre vás prínos, na aké zloženie potravy sa zamerať a ako si ju pripravovať. Samostatná časť bude venovaná problematike pitnej vody.
Požadovaná výbava: turistická výbava, dobré oblečenie a obutie, mapa oblasti, strava a pitie, ruksak, karimatka, spacák.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Outdoor - Stupeň 4

Zamerané na extrémnu turistiku. Zimná turistika, extrémne terény, pohyb mimo značkovaných chodníkov, extrémne klimatické podmienky (púšť, močiar, vysoké pohoria), skalolezectvo pre potreby pohybu v prirode, orientácia v neznačkovanom teréne, čítanie terénu, riešenie krízových situácií. Základy prežitia. Podmienkou účasti je individuálna dohoda s inštruktorom. Posúdenie možnosti jednotlivca. Individuálne naplánovanie kurzu.
Požadovaná výbava: Kvalitná turistická výbava, dobré oblečenie a obutie, mapa oblasti, strava a pitie, ruksak, karimatka, spacák.
Rozsah kurzu: podľa individuálnych požiadaviek klienta, min.5 dní praktická časť


Survival

od 70€ / den Určené nadšencom pre prežitie v prírode s minimálnou výstrojou alebo úplne bez nej. Ak chcete chodiť do prírody s vedomím, že ste pripravený na všetko, je survivalový výcvik presne to, čo potrebujete.


Tento okruh je určený nadšencom pre prežitie v prírode s minimálnou výstrojou alebo úplne bez nej. Teda ak chcete chodiť do prírody s vedomím, že ste pripravený na "všetko", je survivalový výcvik presne to, čo potrebujete. Od základov založenia ohňa v akýchkoľvek podmienkach, cez stavanie prístreškov až po hľadanie potravy.
Kurzy sú tu rozdelené do 4 základných stupňov náročností:

Survival - Stupeň 1

Prvý stupeň je zameraný na základy survivalu, teóriu, spôsob myslenia, pomôcky. Vyskúšate si zakladanie ohňa, získavanie pitnej vody, orientáciu bez mapy, nočný presun terénom z bodu A do bodu B, orientáciu počas noci v cudzom prostredí. Súčasťou základov bude aj zostavenie survivalkitu.
Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, nôž, baterka na svietenie, voda.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 4 hodiny praktická časť

Survival - Stupeň 2

TZamerané na strávenie víkendu v prírode s použitím minimálnej výstroje. Rozvinieme vaše schopnosti z predchádzajúceho kurzu Stupňa 1. Povieme vám, ako si zabezpečiť prísun potravy, postavíte prístrešok, ukážeme vám ako postupovať, ak prídete o mapu alebo kompas, ako privoláte pomoc a dostanete sa do civilizácie. Pohybovať sa budete po bodoch záujmu s pripravenými odmenami.

Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, baterka, nôž. horčíkový zapaľovač
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Survival - Stupeň 3

Zamerané na prežitie 5 dní v prírode bez kontaktu s civilizáciou. Rozviniete si schopností zo Stupňa 2. Terén a ročné obdobie podľa požiadavky klienta, pohyb výlučne mimo komunikácií. Simulácia získavania potravy z prírody. Hygiena.
Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, ruksak, nôž, mapa, horčíkový zapalovač
Rozsah kurzu: 3 hodiny teória, 5 dní praktická časť

Survival - Stupeň 4

Zamerané na získanie schopností prežiť za akýchkoľvek podmienok v ktoromkoľvek prostredí s minimom výstroje. Rozvinutie schopností zo Stupňa 3. Povolená je len predpísaná minimálna výstroj, simulácia získavania potravy z prírody, záchranné balíčky vo významných bodoch simulujú získavanie pomôcok a výstroje z prírody, simulácia situácie nocľahu bez spacáku. Možné je realizovať kurz v ktoromkoľvek ročnom období a prostredí na základe požiadaviek klienta.
Požadovaná výbava: Turistické oblečenie a obutie, ruksak, nôž, mapa, kompas.
Rozsah kurzu: 3 hodiny teória, 5 dní praktická časť


Military

od 100€ / den Dáme vám šancu vyskúšať si, aká je realita mužov slúžiacich so zbraňou. Od výcviku taktiky, cez zaobchádzanie so zbraňou až po výsadok v nepriateľskom území.


Fascinujú vás drsní chlapi z akčných filmov, alebo chcete byť superhrdinom zachraňujúcim svet pred zlými teroristami? Ak áno, tak v tomto kurze pochopíte, že realita je úplne iná. Hrdinov sú plné cintoríny a tí čo žijú mali proste šťastie, že nedopadli ako ich kamaráti o meter vedľa. Vy dostanete šancu vyskúšať si aká je realita mužov slúžiacich so zbraňou. Pochopíte, s čím sa stretávajú a aké je skutočné čaro ich práce.
Kurzy sú tu rozdelené do 4 základných stupňov náročností:

Military - Stupeň 1

Zamerané na základný výcvik. Povieme vám a naučíme vás základné schopnosti radového vojaka, s výnimkou požívania alkoholu a hrania mariáša. Prejdete prijímačom, dostanete výstroj a výzbroj a zoznámite sa s jej funkciami. Naučíte sa základnému pohybu v poli a v bojovom strete, vyskúšate si streľbu z airsoftových zbraní.
Požadovaná výbava: Je potrebné mať základné turistické oblečenie, príp. oblečenie na voľný čas, pevné obutie..
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 4 hodiny praktická časť

Military - Stupeň 2

Zamerané na získanie bojových schopností. Rozviniete si schopnosti zo Stupňa 1. Naučíte sa základnej bojovej taktike, vyskúšate si ju v simulovanom strete, vyskúšate si činnosť bojovej jednotky nasadenej na strážnu a prieskumnú činnosť. Výcvik prebieha s použitím airsoftových zbraní.

Požadovaná výbava: pevné obutie, ostatné dostanete.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Military - Stupeň 3

Zamerané na činnosť na vojenskej základni, s plným vojenským režimom za celých 36 hod. praktického výcviku. Dôraz bude kladený na individuálne využitie nadobudnutých schopností zo Stupňov 1 a 2. Výcvik prebieha s použitím airsoftových zbraní.
Požadovaná výbava: pevné obutie, ostatné dostanete.
Rozsah kurzu: 4 hodiny teória, 36 hodín praktická časť

Military - Stupeň 4

Zamerané na činnosť prieskumnej jednotky v tyle nepriateľa. Kompletná simulácia činností jednotky počas 5 dní. Zahŕňa výsadkový kurz. Kurz začína zoskokom padákom za "nepriateľskú líniu", zamaskovaním padákov a následným presunom na určené súradnice, kde bude jednotka plniť prieskumné úlohy. Po návrate jednotka podá hlásenie. Výcvik prebieha s expanznými zbraňami SA vz.58 a M92 (Bereta). Podmienkou účasti je absolvovanie výcviku Stupňa 2.
Požadovaná výbava: pevné obutie, ostatné dostanete..
Rozsah kurzu: 8 hodín teória, 8 hodín para výcvik, 5 dní v nasadení. Spolu 7 dní.


Ušité na mieru

od 100€ Máte úplne špecifické požiadavky? Radi vám ušijeme zážitok na mieru, naučíme čo potrebujete vedieť, precvičíme, dohliadneme.... skrátka ako pre vás.


Pokiaľ ste absolvovali už všetky naše kurzy, alebo máte úplne špecifické požiadavky, radi vám ušijeme zážitok na mieru, naučíme vás čo potrebujete vedieť, precvičíme, dohliadneme.... skrátka custom.
Nemáme žiadne náročnosti, či stupne, všetko je orientované na vás, jedinečné aktivity, o ktoré si zažiadate.


Custom Survival 2

Simulácia survivalovej situácie podľa požiadaviek klienta, napríklad letecká nehoda, porucha vozidla v opustenej oblasti, strata výstroje v rieke pri turistike, simulácia zraneného v skupine, atď. Klienti sú vedení k samostatnej činnosti pod dohľadom inštruktora. Len pre absolventov kurzu Survival Stupeň 3 alebo 4.

Custom Military

Na mieru podľa individuálnych požiadaviek klienta v medziach zákona a platnej legislatívy. Simulácia akejkoľvek vojenskej situácie s možnosťou spolupráce s ex-príslušníkmi ozbrojených síl, s použitím vojenskej techniky, (tanky, BVP, ostré zbrane) prebieha výlučne vo vyhradených priestoroch. Podmienka účasti je absolvovanie Military kurzu Stupeň 4.


Custom scenár

Vyberieme pre vás scenár z filmu, prípadne dobrodružnej literatúry, najmeme hercov, vysadíme vás v prostredí, o ktorom nič netušíte, zažijete film v reálnom živote... Chcete niekoho obdarovať takýmto zážitkom? Niet nad lepší narodeninový darček!


Survival akadémia

už od 4 za hodinu až -50% pri predplatení si viac návštev


Vytvorili sme pre vás jedinečnú príležitosť postupne získavať stav mysle a skúsenosti nutné pre prežitie v SURVIVAL AKADÉMII firmy Confidence. Skúsení inštruktori s viac ako 15 ročnou praxou v obore, za pomoci odborníkov na konkrétne témy, Vám priblížia behom celého roka postupne problematiku prežitia v extrémnych podmienkach. Vďaka stavu mysle získate pocit absolútnej slobody, keď si uvedomíte, že na prežitie vám stačí obsah vašich vreciek.
Pripravili sme pre vás nasledujúce témy rozčlenené do troch nadväzujúcich blokov.

1. Krátkodobé prežitie – ako sa dostať zdravý späť do civilizácie
a. Priority
b. Filozofia
c. Príprava
d. Prístrešok
e. Voda
f. Oheň
g. Navigácia orientácia
h. Zdravie

2. Dlhodobý – postapokalyptický survival (keď sa nemôžem vrátiť do civilizácie)
a. Prístrešky pre dlhodobé prežívanie
b. Nástroje na zakladanie ohňa
c. Jedlo a voda
d. Rybárčenie
e. Pasce
f. Vybavenie pre lov
g. Techniky lovu
h. Spracovanie úlovku
i. Výroba viazacieho materiálu a oblečenia
j. Výroba nástrojov, práca s priadnymi materiálmi
k. Nádoby
l. Komfort a hygiena

3. Military skryte prežívanie v nepriateľskom prostredí (za nepriateľskou líniou)
a. Zabezpečenie neviditeľnosti
b. Stopovanie a prenasledovanie
c. Útek a opatrenia proti prenasledovaniu
d. Zbrane
e. Identifikácia kontaktov
f. Predchádzanie konfliktu
g. Konflikt

Môžete absolvovať celý rok, alebo len vybrané témy. Vždy dva krát do týždňa v okolí Bratislavy po 2 hodiny za perfektnú cenu 8 Eur za návštevu (4 Eur za 60min) so zľavami až 50% pri predplatení si viac návštev. Minimálna veková hranica je 16 rokov.

Prihlásit sa môžete v TERMÍNOCH PODUJATÍ